بهینه سازی سایت برای موبایل

در حال حاضر بربهینه سازی سایت برای موبایلهای هوشمند و تبلتها بسیار تاکید می شود و کار به جایی رسیده است که شرکت گوگل نیز مجبور به اتخاذ تصمیمی در این باره شده است.

دلیل این موضوع نیز مشخص است، طبق آمارها حدود ۵۰ درصد از ترافیک اینترنت مربوط به موبایلها و تبلتهاست و گوگل می خواهد وب سایتهایی را به این کاربران نشان دهد که برای موبایل و تبلتشان بهینه سازی شده باشند.

کافی است در مورد آمار فروش میلیونی اپل تحقیق کنید و بررسی کنید که اپل تا کنون چند صد میلیون گوشی گران قیمت فروخته است و نسبت آنها به کل کاربران اینترنت را حساب کنید.

بهینه سازی موبایل چیست؟

هر سال مردم زمان بیشتر و بیشتری را صرف تلفن همراه و تبلت خود می کنند، اما هنوز هم بسیاری از وب سایت ها برای اندازه صفحه نمایش های مختلف طراحی نشده اند و بارگذاری آنها بسیار طول می کشد .بهینه سازی تلفن همراه شامل: طراحی سایت، ساختار سایت، سرعت صفحه و فراهم کردن محیطی مناسب برای بازدیدکنندگان تلفن همراه است.

سئو موبایل بهترین شیوه است؟

اگر سایت شما در حال حاضر برای موتورهای جستجو بهینه سازی شده، تنها چند چیز اضافی وجود دارد که شما نیاز دارید برای بهینه کردن ساییتان برای تلفن های های همراه:

سرعت صفحه

سرعت صفحه برای کاربران تلفن همراه از کاربران دسکتاپ نیز مهم تر می باشد. حتی فراتر از بهینه سازی تصاویر، شما به فشرده سازی کدها و ذخیره سازی اطلاعات در کش مرورگر جهت افزایش سرعت لود وب سایت نیاز دارید.

CSS، جاوا اسکریپت، و یا تصاویر را مسدود نکنید

در گذشته، برخی از دستگاه های تلفن همراه نمی توانستند همه این عناصر را حمایت کنند، بنابراین مدیران سایت برای سایت های تلفن همراهشان یک یا هر سه را مسدود می کردند .اما در بیشتر قسمت های دیگر درست است، و کاربران گوشی های هوشمندGoogleBot می خواهند قادر باشند به دیدن دسته بندی محتواهای سایت و پنهان نبودن آنها .این عناصر نیز به Google کمک کرد جهت درک یک سایت پاسخگو و اینکه ارائه راه حل های مختلف برای تلفن همراه بسیار مهم هستند.

طراحی سایت برای موبایل

دستگاه های تلفن همراه تسهیل و انقلابی در راه طراحی سایت ها شده اند، و بی وقفه در حال حرکت هستند.

از فلش استفاده نکنید

این پلاگین ممکن است بر روی تلفن کاربران شما در دسترس نباشد، مشکل فلش این است که خیلی از عناصرش توسط مرورگرهای گوشی های موبایل رندر نمی شوند. یعنی اگر در وب سایت تان از Flash استفاده کنید، به احتمال زیاد رنکینگ جست و جوی موبایل (Mobile Ranking) خوبی به دست نمی آورید. خود گوگل هم این موضوع را اعلام کرده است و به همه توصیه کرده که از فناوری های پیش رفته تر برای قرار دادن انیمیشن، محتوا و . در سایت خود استفاده کنند. اگر شما می خواهید جلوه های ویژه ایجاد کنید ، از HTML5 به جایfalsh استفاده کنید.

هرگز از پاپ آپاپ استفاده نکنید

این می تواند برای کاربران مشکل و خسته کننده کننده باشد زمانی که تلاش می کنند آن را در صفحه موبایلشان ببندند. همچین این ممکن است به نرخ گزاف گویی بالا منجر شود.

این پاپ آپ ها در صفحه موبایل ناخوانا می شوند و معمولاً تجربه کاربری را کاهش می دهند. نتیجه این است که زحمات شما برای بهینه سازی وب سایت برای موبایل به هدر می رود چرا که گوگل جریمه ای برای وب سایت هایی که از پاپ آپ فول اسکرین استفاده می کنند، در نظر گرفته است.

طراحی متناسب با انگشت کاربران

تاچ صفحه نمایش لمسی می تواند به کلیک تصادفی منجر شود اگر دکمه های خود را بیش از حد بزرگ، بیش از حد کوچک، و یا در مسیر یک انگشت که در تلاش برای حرکت در صفحه است(scroll)، قرار دهید. بنابراین به این موضوع هم دقت کنید.

استفاده از داده های ساخت یافته

از آنجا که از فضای صفحه نمایش محدود است، بنابراین اطلاعات خود را به صورت غنی شده بگذارید.

بهینه سازی برای جستجوی محلی

اگر کسب و کار شما دارای یک عنصر محلی است، به یاد داشته باشید بهینه سازی کنید محتوای تلفن همراه خود را برای جستجوی محلی. این شامل استاندارد نام، آدرس و شماره تلفن خود و از جمله شهرستان خود میباشد اطلاعات بیشتر در مورد SEO محلی را می توان در پست سئو محلی مطالعه کنید.

پیکربندی وب سایت تلفن همراه

احتمالا مهم ترین تصمیم شما هنگام راه اندازی یک وب سایت، تصمیم گیری در مورد این موضوع است که آیا شما می خواهید از خدمات یک وب سایت پویا و واکنش گرا با پیکربندی مناسب استفاده کنید. موتورهای جستجو بویژه گوگل نیز در نتایج جستجوی انجام شده توسط تلفن های همراه، اولویت را به وب سایت هایی می دهند که از تطبیق پذیری بیشتری با تلفن های هوشمند برخوردار هستند. این امر طراحی وب سایت پاسخگو را به یکی از مهمترین پارامترهای بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو نیز تبدیل نموده است.

بهینه سازی سایت برای موبایل

طراحی وب سایت پاسخگو

سایت های واکنشگرا با استفاده از CSS3 نمایش داده شده اند و طرح بندی سند را با توجه ویژگی های وسیله نمایش دهنده تنظیم می نماید .در طی این نوع طراحی دستگاه های تلفن همراه در اولویت قرار داده شده و با استفاده از تکنیک های ارتقاء پیشرونده (Progressive Enhancement) امکانات موجود در آن ها به منظور فراهم آوردن تجربه کاربری بهتر مورد بررسی قرار می گیرد.

بهینه سازی سایت برای موبایل

طرح های پاسخگو هدف قرار می دهند طرح را براساس عرض صفحه نمایش، جهت گیری. به عنوان مثال، شما می توانید از CSS زیر برای چگونگی نمایش مطالب برای یک صفحه نمایش که ۴۲۰ یا کمتر پیکسل عرض دارد استفاده کنید:

کد نمونه

@media screen and (max-width: 420px) {

.class {

[styles for this class here]

}

}

برای پیوند به یک شیوه جداگانه به جای آن، قرار دادن کد زیر در بین برچسب ها:

کد نمونه

طرح های واکنشگرا به شما اجازه نمایش را می دهند به طوری که کاربران بر روی صفحه نمایش کوچک تلفن همراه، بزرگتر از حد متوسط صفحه نمایش تلفن همراه، و حتی تبلت ها می توانند تمام یک سایتی را که به نظر می رسد برای دستگاه های خود طراحی شده اند را مشاهده نمایند.

اندازه فونت و فاصله میان خطوط

به طور کلی بهتر است برای اطمینان از بهینه بودن وب سایت برای موبایل، فونت پیش فرض را ۱۶ پیکسل تعیین کنید، که در این صورت فاصله میان سطرها به طور خودکار۱٫۲تعیین می شود. این کار بدین جهت است که وب سایتتان در موبایل به هم ریخته نمایش داده نشود.

آموزش سئو برای موبایل تنها به این چند مورد خلاصه نمی شود و مسائل زیادی وجود دارد.

منبع: اف تی سنتر

آموزش کار با وردپرس

طراحی فضای آموزشی 2

طراحی فضای آموزشی

سایت ,های ,تلفن ,وب ,سازی ,بهینه ,وب سایت ,بهینه سازی ,تلفن همراه ,سایت برای ,صفحه نمایش ,برای موتورهای جستجو

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

afsaneh1 matalebejazab cobpowds mikas goldzehn 209 ranginkamont spraygungood tarahanbozorg sidenuafin